Otwarcie łącznika w Bonikowie w czerwcu

Mieszkańcy Kiełczewa i Bonikowa, a także kierowcy korzystający z drogi wojewódzkiej nr 308 z niecierpliwością czekają na otwarcie łącznika prowadzącego od ronda w Bonikowie do węzła S5 – Kościan Północ.

Choć droga jest już od dawna wybudowana, inwestycja cały czas czeka na ostateczny odbiór.

– 29 kwietnia złożono do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego zawiadomienie o zakończeniu inwestycji. Obecnie oczekujemy na wydanie braku sprzeciwu do użytkowania obiektuinformuje Kinga Hedrych, zastępca dyrektora Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

Jednocześnie w WZDW w Poznaniu trwają procedury odbioru technicznego inwestycji, a wykonawca przygotowuje wymagane dokumenty. Umowny termin ostatecznego zakończenia robót mija 22 czerwca i to w okolicach tej daty należy spodziewać się otwarcia kilkusetmetrowej drogi.

Tymczasem rondo w Bonikowie jest przejezdne od pierwszej połowy marca, choć jeszcze przez kilka kolejnych tygodni trwały prace wykończeniowe. Montowano m.in. barierki ochronne. Nadal na podłączenie czekają lampy zainstalowane na rondzie.

Cała inwestycja wraz z łącznikiem prezentują się schludnie. Rondo jest w pełni zagospodarowane zielenią, wokół usytuowana jest ścieżka dla pieszych i rowerzystów, a także przejścia dla pieszych.

Fot. Milena Waldowska