Ogłoszono przetarg na rozbiórkę basenu [ZDJĘCIA]

Miasto ogłosiło przetarg na roboty w zakresie odwadniania gruntu oraz rozbiórkę części byłego basenu na Łazienkach. Termin składania ofert wyznaczono do 12 kwietnia.

Kościan. Ogłoszono przetarg na rozbiórkę basenu

Zakres zamówienia obejmuje całkowitą rozbiórkę brodzika oraz częściową rozbiórkę elementów basenu pływackiego, który ma zostać rozebrany w około 70 proc. Reszta zostanie wyczyszczona i przykryta warstwą odsączającą z piasku.

Następnie ułożona zostanie geowłóknina i rury, które pozwolą odprowadzać nadmiar wody do gruntu. Całość zostanie przysypana żyzną ziemią pod nasadzenia. Wyłoniona w przetargu firma będzie miała około 100 dni na wykonanie zadania od momentu podpisania umowy.

Wykonane dotychczas nasadzenia nie będą kolidować z rozbiórką basenu. Z nowymi roślinami (przynajmniej tymi, które mają zostać posadzone w bezpośrednim sąsiedztwie po basenie oraz w jego miejscu) trzeba będzie zaczekać do momentu zakończenia robót.

Prace związane z rewitalizacją kościańskich Łazienek trwają od jesieni, natomiast już wiosną ubiegłego roku dokonano wycinki starych, zagrażających bezpieczeństwu drzew. W ich miejsce posadzono 20 nowych drzewek. Z kolei jesienią przystąpiono do właściwych prac porządkujących cały obszar. Już wówczas posadzono wiele nowych roślin, a sadzenie kontynuowane jest obecnie po zimie. Łącznie nowych sadzonek drzew, krzewów i kwiatów będzie ponad 21 tysięcy, w tym głównie rodzimych.

Fot. Maciej Sibilak