Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej już w gminie Kościan

Jako pierwsi kopię obrazu jasnogórskiego w gminie Kościan powitali mieszkańcy Wyskoci, co miało miejsce w środę 12 lutego. Obraz przybył tutaj z parafii w Starym Gołębinie.

Uroczystość powitania obrazu Matki Bożej miała wyjątkową oprawę. Mieszkańcy Wyskoci oraz okolicznych miejscowości na kilkanaście minut przed przybyciem obrazu gromadzili się przed cmentarzem. Czekali również księża, w tym ksiądz dziekan Paweł Skrzypczak – proboszcz kościańskiej fary i biskup z archidiecezji poznańskiej, Grzegorz Balcerek.

 Na całym odcinku od cmentarza do kościoła zostały zapalone znicze, rozbrzmiewał także śpiew. Kilkanaście minut po godz. 17.00 przy dźwiękach syren strażackich i w eskorcie wozów oraz ciągników, przybył cudowny obraz.

Po jego oficjalnym powitaniu i złożeniu pokłonu, został wyciągnięty z przewożącego go pojazdu, po czym ruszyła uroczysta procesja w stronę kościoła. Obraz niesiony był na lektyce, a czyniące to delegacje zmieniały się co kilkadziesiąt metrów.

W kościele pw. św. Andrzeja Apostoła nastąpiło wciągnięcie obrazu nad ołtarz. Po powitalnych uroczystościach, rozpoczęła się msza święta.

W czwartek, po całonocnym czuwaniu, obraz zostanie przewieziony do Turwi, gdzie odbędzie się msza św. i czuwanie. Następnie cudowny wizerunek Matki Boskiej wróci do Wyskoci i po czuwaniu oraz modlitwie zostanie przekazany parafii w Gryżynie.

Plan peregrynacji Obrazu Jasnogórskiego Matki Bożej w powiecie kościańskim w artykule:
Wioski już gotowe na powitanie obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej