Nowy punkt testowy na covid w Kościanie

Punkt wymazowy typu drive-thru zostanie zorganizowany na parkingu przy kościańskiej pływalni. Zacznie działać od środy, 2 lutego przynajmniej do końca miesiąca.

Dotychczas  w Kościanie istniała możliwość wykonania badania w kierunku obecności SARS-CoV-2 w punkcie wymazowym w szpitalu powiatowym. Ten punkt będzie działał nadal, ale dodatkowo zostanie uruchomiony drugi punkt mobilny.

– W ostatnich dniach obserwujemy zwiększone zainteresowanie wykonaniem wymazu przez mieszkańców naszego powiatu. Tylko w ubiegłym tygodniu punkt przy szpitalu odwiedziły 963 osoby. W związku z tym przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Kościanie i Urzędu Miejskiego Kościana postanowiliśmy uruchomić dodatkowy punkt wymazowy typu drive-thruinformuje Wojciech Maćkowiak, dyrektor SP ZOZ w Kościanie.  

Punkt wymazowy drive-thru zostanie zorganizowany na parkingu kościańskiej pływalni przy ul. Nacławskiej 84. Na początek będzie czynny od 2 lutego do 28 lutego, a po tym terminie wszystko będzie zależeć od zapotrzebowania Badanie będzie można wykonać od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-14.00.

Z kolei punkt wymazowy przy kościańskim szpitalu jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-13.00 oraz w soboty i niedziele od godz. 9.00 do 11.00.