Nowy przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie kościańskim [AKTUALIZACJA]

Według porannego komunikatu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, w naszym powiecie pojawił się niestety czwarty przypadek zarażenia koronawirusem. Kobieta jest hospitalizowana.

Zakażenie dotyczy 65-letniej kobiety, która przebywa w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim w Poznaniu przy ul. Szwajcarskiej. Na razie nie wiemy jak doszło do jej zakażenia i jaki jest jej stan.

To czwarty przypadek zakażenia w naszym powiecie, ale u wcześniejszych trzech osób wirus został wykryty w marcu i te osoby zostały już wyleczone. Była to jedna kobieta, do której zakażenia doszło w wyniku kontaktu z zarażoną osobą oraz dwóch mężczyzn, którzy powrócili z zagranicy. Wszystkie te osoby przebywały w izolacji domowej.

AKTUALIZACJA:
Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kościanie pojawił się niestety jeszcze jeden przypadek zakażenia, a dotyczy on 64-letniego mężczyzny, który przebywa w szpitalu zakaźnym w Poznaniu. Nie wiadomo jak doszło do jego zakażenia.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny poinformował nas, że zarażeni kobieta i mężczyzna nie są ze sobą spokrewnieni i pochodzą z dwóch różnych miejscowości. W powiecie kościańskim mamy zatem pięć odnotowanych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2.