Nowy Dębiec tuż przed sezonem [ZDJĘCIA]

W Nowym Dębcu w ostatnich latach w każdym sezonie pojawiają się pewne nowości, nie inaczej jest tym razem. Niektóre z przeprowadzanych prac powinny być gotowe do początku lipca, a tymczasem od najbliższego weekendu bezpieczeństwa na plaży strzec będą ratownicy.

Nowy Dębiec tuż przed sezonem

Najważniejszą nowością w Nowym Dębcu jest powstająca promenada, którą realizuje gmina Kościan. – Silne mrozy trochę pokrzyżowały nam plany, dlatego nie zdążyliśmy z zakończeniem budowy pierwszego odcinka promenady biegnącego od plaży głównej do plaży „Chemika. Powstanie dwumetrowa ścieżka z ławeczkami i oświetleniem. Myślę, że do początku lipca jej budowa powinna zostać zakończona – tłumaczy Artur Opas, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kościanie.

W przyszłym roku promenada zostanie pociągnięta dalej, od Chemika” do parkingu leśnego. W trzecim etapie wzdłuż ścieżki zostaną umieszczone tablice edukacyjne.

W najbliższym czasie w letnisku powstanie również boisko do piłki koszykowej, które będzie zlokalizowane pomiędzy sceną a placem zabaw. Przydatną nowością będą również szafki depozytowe z 24 schowkami dla osób, które chciałyby zabezpieczyć cenniejsze rzeczy podczas plażowania. Ich powstanie jest związane z kradzieżami, które miały miejsce w ubiegłym sezonie.

Jeszcze jedna nowość dotyczy układu komunikacyjnego. – Na początku lipca powinniśmy otrzymać decyzję dotyczącą zmiany organizacji ruchu w letnisku, która dotyczy wyłączenia całkowicie z ruchu odcinka ul. Głównej i Leśnej. Szlabany już zostały zamontowane, a jak tylko dostaniemy zatwierdzenie, zostaną one opuszczone. Ta zmiana jest spowodowana dużym ruchem pieszym, a w związku z tym niebezpieczeństwem związanym z ruchem samochodowym. Dojazd do posesji będzie możliwy od strony ul. Wczasowej tłumaczy Artur Opas.

Co do wydarzeń o charakterze sportowo-rekreacyjnych, tych również nie zabraknie w wakacje, choć z powodu trwającej epidemii nie będzie ich wiele. Jak co roku w ostatnią niedzielę lipca odbędą się zawody pływackie. Z kolei na sobotę 10 lipca planowana jest impreza muzyczna, która będzie mieć wymiar charytatywny. A zbierane będą środki na Marysię z Brenna. Szczegóły pojawią się wkrótce.

Fot. Maciej Sibilak