Nowa zatoka parkingowa na Piaskowej

Trwa budowa zatoki parkingowej na ulicy Piaskowej w Kościanie połączona z przebudową chodnika.

Zatoka będzie miała 16 prostopadłych miejsc parkingowych, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych. W związku z budową zatoki przebudowany zostanie także chodnik na odcinku od ulicy Władysława Broniewskiego do 14. Dywizji Piechoty Wielkopolskiej.

Koszt budowy parkingu to 91 tys. zł. Inwestycja realizowana jest przez powiat kościański, a wykonawcą robót jest Firma Usługowo-Handlowa Michał Kubiak z Kościana. Prace mają zostać zakończone jeszcze w tym roku.

Nowe miejsca postojowe bez wątpienia przydadzą się w tym miejscu. Dodajmy, że jest to drugi odcinek tej ulicy, który zostanie wyłożony kostką. Kilka lat temu przebudowano chodnik przy ul. Piaskowej na odcinku ul. 14 Dywizji – pl. Paderewskiego.

Zważywszy, że Piaskowa jest długą ulicą rozciągniętą pomiędzy pl. Paderewskiego a rondem zlokalizowanym przy ZUS-ie, nadal ponad połowa tej drogi pozostanie ze starym chodnikiem i samochodami parkującymi równolegle do chodnika z jednej bądź drugiej strony ulicy w zależności od odcinka. Powoduje to, że płynna jazda tą ulicą jest utrudniona.