Nowa pracownia w Ośrodku Wsparcia na Gostyńskiej

W Ośrodku Wsparcia mieszczącym się przy ul. Gostyńskiej w Kościanie, który zapewnia pomoc dla osób z zaburzeniami psychicznymi zakończył się remont pracowni, w której odbywają się zajęcia plastyczne z elementami arteterapii.

W ramach remontu wymieniono podłogę, zmodernizowano instalację elektryczną, zamontowano nowe lampy, pomalowano ściany. Zakupiono także nową, pojemną szafę, regał na prace plastyczne i biurko.  – Nowa, jedna, duża szafa pozwoliła nam na likwidację kilku małych szafek, a to zdecydowanie powiększyło powierzchnię pracowni tak ważnej dla naszej codziennej pracy. Teraz mamy do dyspozycji jasne i większe pomieszczeniemówi Kinga Poniży, kierownik Ośrodka.

Na remont, który kosztował 12 tys. zł Ośrodek otrzymał dotację celową od Wojewody Wielkopolskiego w wysokości 10 tys. zł. Koszt zakupu mebli to dodatkowo ponad 16 tys. zł. Te środki pochodziły z budżetu powiatu kościańskiego. Ponadto w ramach prac remontowych wymieniono oświetlenie na korytarzu, które jest dostosowane dla osób z wadami wzroku. Na to zadanie Ośrodek otrzymał dotację celową w wysokości 6 tys. zł, także od Wojewody Wielkopolskiego.

Zobacz także: Wystawa ozdób w Ośrodku Wsparcia [ZDJĘCIA]

Fot. Starostwo Powiatowe w Kościanie