Nocny przejazd ogromnych silosów przez Kościan [ZDJĘCIA]

Po tym jak za dnia ładowano dwa silosy o długości 22 metrów w siedzibie firmy Instal-Filter, w nocy ruszyły one w drogę do Włocławka. Łącznie transport potrwa dwie doby, a sam wyjazd z Kościana zajął około godziny.

Dwa ciągniki siodłowe załadowane silosami wyruszyły w drogę we wtorek po godzinie 23.30. O operacji załadunku pisaliśmy w artykule Załadunek wielkogabarytowych silosów w Instal-Filter. Choć w samym Kościanie do przejechania był stosunkowo niewielki odcinek wiodący przez ulice Północną i Poznańską, zadanie wcale nie było proste.

Na czas przejazdu dwóch 35-metrowych załadunków konieczne było zamknięcie całego odcinka drogi, bo pojazdy nie mieściły się na jednym pasie ruchu. Transport eskortowały dwa auta pilotowe. Najtrudniejszy był sam wyjazd z siedziby firmy Instal-Filter, a następnie przejazd przez „krzywe rondo”. Przed wjazdem na nie, zdemontowano plastikowe słupki na wysepkach, by nie uległy zniszczeniu.

Po wyjeździe z miasta, też nie było prosto. Wjazd na drogę ekspresową S5 na węźle Kościan-Północ od ronda na „starej piątce” pojazdy musiały pokonać jadąc tyłem, bo inaczej nie wjechałyby na eskę.

Znaki demontowane będą w kilku miejscach na trasie przejazdu, w niektórych punktach konieczne będzie również podłożenie podkładek. Do Włocławka transport dotrze dopiero w czwartek, gdyż może odbywać się on wyłącznie w nocy, pomiędzy godziną 22.00 a 6.00.

Fot. Milena Waldowska, Maciej Sibilak, OKIEM DRONA – Foto & Film Z Lotu Ptaka