Nocne potrącenie na „starej piątce”. Ustalono kierowcę ciężarówki

Śledczy ustalili kto kierował samochodem ciężarowym, który miał brać udział w śmiertelnym potrąceniu Ukraińca w nocy z 12 na 13 stycznia. Udział tego samochodu w wypadku jest jednak jeszcze badany i nie można na razie stwierdzić, że to właśnie jego kierowca przyczynił się bezpośrednio do śmierci mężczyzny.

Kościan. Trwa dochodzenie w sprawie śmiertnego potrącenia

Przypomnijmy, że 13 stycznia po godz. 1.00 służby zostały zaalarmowane o leżących na obwodnicy Kościana zwłokach. Na numer alarmowy zadzwonił kierowca samochodu osobowego, który najechał na ciało.

Było ono w bardzo złym stanie, a sądząc po obrażeniach wywnioskowano, że potrącenia musiał dokonać samochód ciężarowy. Kościańska policja szybko namierzyła owy samochód, który był spoza naszego powiatu. Ustalono również, że potrącony mężczyzna to 35-letni Ukrainiec, który pracował na terenie powiatu kościańskiego.

Nieco dłużej trwało natomiast dojście do tego, kto prowadził feralnej nocy pojazd. – Kierowca został ustalony, nadal jednak badany jest jego udział w tym zdarzeniu. Sprawa jest skomplikowana, więc na tym etapie nic więcej nie można powiedzieć. Dochodzenie jest w tokumówi w rozmowie z nami Rafał Wojtysiak z Prokuratury Rejonowej w Kościanie.