Najpiękniejsze kartki wielkanocne

591 kartek przygotowanych przez 604 uczestników wpłynęło na powiatowy konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną. Uroczyste rozstrzygnięcie odbyło się 2 kwietnia w KOK-u.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z całego powiatu i osób niepełnosprawnych, a  ma zachęcać jego uczestników do pielęgnowania tradycji wielkanocnych oraz rozwijać umiejętności plastyczne i promować samodzielność w działaniach twórczych.

–  Nie tylko cieszy nas to, że jest to dziesiąty konkurs, ale, gdy patrzymy na salę, to widzimy wyjątkową frekwencję i ona szczególnie podkreśla tą dziesiątą rocznicę – mówił do dzieci i ich opiekunów starosta Henryk Bartoszewski. – Prace są różne, dziękuję wszystkim za zaangażowanie, dzieciom i ich opiekunom. Gratuluje wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie, tu nie ma przegranych.

W konkursie wyróżniono i nagrodzono:

Wyróżnienia klasy I-III
– Leon Dolata – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie
– Kaja Blanka Rydzewska – Szkoła Podstawowa nr 3 w Kościanie
– Bartłomiej Padurek – Szkoła Podstawowa nr 3 w Kościanie
– Oktawian Jankowiak – Szkoła Podstawowa w Bonikowie
– Zofia Majchrzak – Zespół Szkół w Krzywiniu
– Gabriela Karpiuk – Szkoła Podstawowa nr 3 w Kościanie
– Julia Rzanna – Szkoła Podstawowa w Starej Przysiece Drugiej
– Maja Krakowiak – Szkoła Podstawowa w Śmiglu
– Jakub Buraczewski – Zespół Szkół w Krzywiniu
– Ksawery Witkowski – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie
– Zuzanna Wieczorek – Szkoła Podstawowa w Śmiglu
– Helena Oleszak – Szkoła Podstawowa w Starych Oborzyskach
– Nikola Mikołajczak – Szkoła Podstawowa w Kiełczewie
– Michał Murcha – Szkoła Podstawowa nr 4 w Kościanie
– Wiktoria Wlaźlak – Szkoła Podstawowa w Starym Luboszu
– Krystian Konieczny – Szkoła Podstawowa w Kokorzynie
– Borys Matuszewski – Szkoła Podstawowa nr 4 w Kościanie
– Zofia Kolaska – Szkoła Podstawowa w Starym Luboszu
– Antonina Barłożyk – Szkoła Podstawowa w Czempiniu
– Zuzanna Łakoma – Szkoła Podstawowa w Czempiniu
– Maja Kowalska – Szkoła Podstawowa w Starym Bojanowie
– Olga Kuczma – Szkoła Podstawowa w Bieżyniu
– Aleksander Kaczmarek – Szkoła Podstawowa w Starych Oborzyskach

Wyróżnienia IV-VI
–  Jakub Markiewicz – Zespół Szkół w Krzywiniu
– Oliwier Kolenda – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie
– Natalia Rybicka – Szkoła Podstawowa w Starym Bojanowie
– Błażej Załucki – Szkoła Podstawowa w Lubiniu
– Gabriel Dominiczak – Szkoła Podstawowa w Racocie
– Grzegorz Szczepański – Szkoła Podstawowa w Czempiniu
– Agata Nowak – Szkoła Podstawowa nr 4 w Kościanie
– Wojciech Borowiak – Szkoła Podstawowa w Racocie
– Kinga Szymańska  – Szkoła Podstawowa w Bieżyniu
– Szymon Nędzewicz – Szkoła Podstawowa nr 3 w Kościanie
– Martyna Żurek – Szkoła Podstawowa w Starej Przysiece Drugiej
– Patrycja Błaszkowska – Szkoła Podstawowa w Czaczu
– Kacper Kinal – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie
– Oliwia Zaczyk – Szkoła Podstawowa w Czempiniu
– Nikola Frąckowiak – Szkoła Podstawowa nr 4 w Kościanie
– Jakub Skrzypek – Szkoła Podstawowa nr 2 w Kościanie
– Iga Franek – Szkoła Podstawowa nr 2 w Kościanie
– Lena Domagała – Szkoła Podstawowa w Śmiglu
– Matylda Woźniak – Szkoła Podstawowa nr 2 w Kościanie
– Amelia Szymkowiak – Szkoła Podstawowa w Bieżyniu
– Magdalena Lasocka – Szkoła Podstawowa w Starym Bojanowie
– Zuzanna Sołtysiak – Szkoła Podstawowa w Czempiniu
– Jakub Smoczyk – Szkoła Podstawowa nr 2 w Kościanie

Wyróżnienia – osoby niepełnosprawne
– Aleksandra Szymkowiak – Zespół Szkół Specjalnych w Kościanie
– Arkadiusz Mocek – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kościanie
– Ewa Gunther – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kościanie
– Gustaw Nowak – Ośrodek Rehabilitacyjny w Kościanie
– Wiktor Dopierała – Ośrodek Rehabilitacyjny w Kościanie
– Sylwia Witkowska – Środowiskowy Dom Samopomocy w Krzywiniu
– Piotr Lira – Środowiskowy Dom Samopomocy w Krzywiniu
– Wiktoria Konik – Zespół Szkół Specjalnych w Kościanie
– Ryszard Jankowski – Środowiskowy Dom Samopomocy w Krzywiniu
– Mateusz Kudłaszyk – Ośrodek Wsparcia w Kościanie
– Franciszek Kupka – Zespół Szkół Specjalnych w Kościanie
– Marika Patalas – Zespół Szkół Specjalnych w Kościanie
– Bartek Skiba – Zespół Szkół Specjalnych w Kościanie

Nagrodzeni osoby niepełnosprawne
I miejsce – Radosław Toś – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kościanie
II miejsce – Angelika Bartkowiak – Środowiskowy Dom Samopomocy w Kościanie
III miejsce – Sandra Górczak – Ośrodek Rehabilitacyjny w Kościanie

Nagrodzeni klasy I-III
I miejsce
– Zuzanna Kościańska – Szkoła Podstawowa nr 3 w Kościanie
– Maja Konieczna – Szkoła Podstawowa w Starym Luboszu
– Julia Michalska – Szkoła Podstawowa w Czaczu

II miejsce
– Ivett Kubicka – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie
– Rafał Czerwiński – Szkoła Podstawowa w Czaczu
– Maria Stachowska – Szkoła Podstawowa w Śmiglu

III miejsce
– Igor Kałek – Szkoła Podstawowa w Starym Bojanowie
– Zofia Stępień – Szkoła Podstawowa nr 3 w Kościanie
– Jakub Wojciechowski – Szkoła Podstawowa w Bonikowie

Nagrodzeni IV-V
I miejsce
Lena Kaminska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie
Jan Kozaruk – Szkoła Podstawowa w Czempiniu
Kacper Józefowski – Szkoła Podstawowa nr 4 w Kościanie

II miejsca
– Faustyna Mocek – Szkoła Podstawowa w Starym Luboszu
– Marcel Wurst – Szkoła Podstawowa w Racocie
– Małgorzata Leonarczyk – Zespół Szkół w Krzywiniu

III miejsce 
– Alan Kmieciak – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie
– Weronika Dudziak – Szkoła Podstawowa nr 3 w Kościanie
–  Zofia Śliwa – Szkoła Podstawowa w Czempiniu

Fot. Starostwo Powiatowe w Kościanie