Nadal przybywa osób objętych kwarantanną w powiecie

Stan na 8 kwietnia (godz. 10.00) w powiecie kościańskim to 192 osoby objęte kwarantanną domową. W Wielkopolsce w ciągu doby niestety zmarło 6 osób.

Liczba osób objętych kwarantanną w powiecie zwiększyła się w porównaniu do wczoraj o 7 osób. Osób objętych nadzorem epidemiologicznym mamy w tej chwili 58. Nie zmienia się liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na zakażenie koronwirusem i wynosi ona 3. Nikt nie jest hospitalizowany z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19.

W Wielkopolsce dotychczas odnotowano 380 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 22 osoby zmarły. Wczoraj wieczorem podano komunikat o 6 zgonach z powodu zakażenia COVID-19. 3 osoby zmarły w poznańskim szpitalu zakaźnym przy ulicy Szwajcarskiej. To 65-letni mężczyzna z powiatu kaliskiego, 68-letni mężczyzna z powiatu krotoszyńskiego oraz 81-letnia kobieta z powiatu krotoszyńskiego. Ponadto w szpitalu w Pleszewie zmarła 83-letnia kobieta z powiatu jarocińskiego, z kolei na oddziale paliatywnym w Pleszewie zmarła 82-kobieta z powiatu pleszewskiego oraz 70-letni mężczyzna z powiatu krotoszyńskiego.