Kościan. Mostki wkrótce otwarte

Trwają intensywne prace wzdłuż kościańskiego bulwaru. Choć będą one odbywać się jeszcze przez jakiś czas, jest szansa na to, że w pierwszej połowie lutego przejście przez kładkę na Obrze zostanie udostępnione mieszkańcom.

Część ścieżek prowadzących do mostku jest już wyprofilowana i pokryta nową nawierzchnią. – Myślę, że mostki będziemy w stanie niebawem otworzyć. Chodzi o dwa przejścia, które umożliwią poruszanie się w obie strony przez kładkędeklaruje wiceburmistrz Maciej Kasprzak.

Od kilku dni można zaobserwować także intensywne prace przy moście na ul. Strzeleckiej, szczególnie po stronie, gdzie znajdują się miejskie mury obronne. Wkrótce inwestycja poszerzy się także o drugą stronę Wałów Żegockiego, w stronę biblioteki.

Trochę się to przeciąga w czasie, ale najważniejsze, że prace idą do przodu. A biorąc pod uwagę fakt, jak długo mieszkańcy musieli czekać na poprawę wyglądu tego miejsca, jedno- czy dwumiesięczne opóźnienie nie powinno już być tak irytująceocenia zastępca burmistrza.

Wykonawcą prac jest spółka Matejko Development. Jak tylko opuści ona plac budowy, do pracy ruszy firma ogrodnicza. Dopiero wówczas nowa kładka pokryta materiałem corten steel ma zapewnić odpowiedni efekt wizualny.