Montaż okien w przedszkolu rozpocznie się w tym tygodniu

Pod koniec tego tygodnia wyłoniony w przetargu wykonawca ma przystąpić do montażu okien w budowanym przedszkolu na os. Konstytucji 3 Maja w Kościanie. Ponadto otwarto oferty na roboty dotyczące wnętrza budynku.

Budowa przedszkola na os. Konstytucji 3 Maja w Kościanie

Produkcja okien dla budynku pasywnego, jakim jest obiekt musiała spełniać wszelkie normy. Trwała ona kilka tygodni, a z kolei sam montaż wymaga temperatury 5-8 st. C. Wykonawcą robót jest spółka SALVA ZACHÓD, która wykonuje zadanie za blisko 712 tys. zł. – Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, być może proces montażu uda się zakończyć jeszcze przed Wielkanocą. Najpóźniej natomiast do 9 kwietnia ocenia Kinga Czarnecka, zastępca burmistrza Kościana.

Z kolei na początku bieżącego tygodnia otwarto oferty na prace wewnątrz budynku. Do urzędu spłynęło wiele pytań od zainteresowanych wykonawców tym przetargiem, a ostatecznie ofertę złożyły dwie firmy. Ta zaoferowana przez Przedsiębiorstwo Budowlane BUDOMONT z Kościana o wartości niecałych 450 tys. zł mieści się w założonym przez miasto budżecie. Finansowo ta oferta nas satysfakcjonuje. Mam nadzieję, że dokumenty złożone przez firmę będą właściwe i będziemy mogli przystąpić do realizacji tego zadania mówi Kinga Czarnecka.