Maszt flagowy dla Kościana. Trwa głosowanie

Zbliża się Narodowe Święto Niepodległości. I to właśnie do 11 listopada, do północy można oddawać głosy na nowy maszt flagowy dla Kościana z projektu „Pod biało- czerwoną”.

Celem rządowego projektu „Pod biało-czerwoną” jest pokazanie przywiązania do Ojczyzny mieszkańców wszystkich miejscowości naszego kraju. Projekt ma łączyć i zachęcać do patriotycznych postaw.

By Kościan otrzymał maszt, potrzeba 500 głosów. W tej chwili brakuje jeszcze około 30 proc., by osiągnąć wymagany limit.

– Dochodziły nas głosy, że to nie jest potrzebne. Ale uważam, że skoro jest taki program, to dlaczego nie mamy z niego skorzystać?mówi burmistrz Kościana, Piotr Ruszkiewicz.Tym bardziej, że nas to nie absorbuje. Wymagało za naszej strony tylko umieszczenia na stronie internetowej naszej miejscowości. A jeżeli uzbieramy 500 głosów, mamy szansę na maszt. Zachęcam więc wszystkich mieszkańców do głosowania.

Głosować można pod linkiem: https://bialoczerwona.www.gov.pl/.

Miejsce instalacji masztu ma być konsultowane z mieszkańcami. Być może będzie to Rynek już po renowacji lub Plac Paderewskiego przy pomniku Powstańców Wielkopolskich.