Marcin Dobas w Kościanie

Fotograf magazynu National Geographic i laureat wielu fotograficznych nagród gościł w sobotę 16 kwietnia w Kościanie. Jego wizyta odbyła się w ramach cyklu „Spotkań z podróżnikami”.

marcin_dobasMłody fotograf i podróżnik opowiadał licznie zgromadzonym w sali Kościańskiego Ośrodka Kultury słuchaczom o Norwegii, w której był kilkakrotnie, o różnych porach roku. Publiczność mogła także podziwiać zdjęcia jego autorstwa.

Podróżnik podkreślał, że w tym mało zaludnionym kraju obowiązuje powszechny dostęp do przyrody. Urzekają tu piękne krajobrazy,  a także fauna i flora, które są idealnym tematem dla fotografii.

W spotkaniu miała wziąć udział również Bożena Jarzyńska – geolog i podróżniczka. Marcin Dobas przyjechał jednak sam. Nie obniżyło to w żaden sposób atrakcyjności prezentacji, a bezpośredniość i ujmujący sposób bycia gościa wpłynął na swobodną atmosferę spotkania. Po jego zakończeniu do bohatera wieczoru ustawiła się kolejka kościaniaków mających do niego mnóstwo pytań.

Organizatorem inicjatywy „Spotkań z podróżnikami” jest Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty wraz z Kościańskim Ośrodkiem Kultury. Spotkanie zostało zrealizowane dzięki środkom Miasta Kościan oraz wsparciu firm Olympus i Biura Podróży WAYS.