Lodowisko już otwarte

Tradycyjne w mikołajki otwarto lodowisko przy kościańskim basenie. Tego dnia wejście było darmowe, z czego chętnie skorzystało wielu mieszkańców.

O naturalne ślizgawki dzisiaj coraz trudniej, poza tym korzystanie z nich nie jest bezpieczne. Dlatego lepiej pójść na lodowisko.

Podczas inauguracji zadbano o świąteczną atmosferę. Z głośników rozbrzmiewały piosenki świąteczne, a kto miał szczęście, mógł spotkać św. Mikołaja, który od czasu do czasu wchodził na taflę i rozdawał najmłodszym cukierki. – Na lodowisko przychodzę z córką od trzech lat, wcześniej była za mała. Tym bardziej dzisiaj postanowiłyśmy skorzystać z okazji, kiedy wejście jest darmowe – mówi mieszkanka Kościana, mama 7-letniej Laury.

Lodowisko czynne jest codziennie w godzinach 8.00-21.00, jednak ostatnie wejście możliwe jest o godzinie 20.00. Koszt wstępu na 45 minut wynosi 7 zł, a ulgowy 5 zł. Cena wypożyczenia łyżew to z kolei 8 zł. Przerwy techniczne odbywają się codziennie, w dni powszednie w godzinach 15.00-16.00, a w weekendy 14.00 -15.00.