Łabędzie na drodze. Nietypowa interwencja drogówki [FILM]

Policjanci ruchu drogowego w Racocie napotkali nietypowych użytkowników drogi, którzy wstrzymali ruch. Była to para łabędzi, która wraz ze swoimi młodymi postanowiła wybrać się na spacer. Policjanci zadbali, aby ptasia rodzina bezpiecznie dotarła do stawu.

W sobotę około godz. 13.00, podczas patrolu na ul. Dworcowej w Racocie policjanci ruchu drogowego zauważyli dwa łabędzie z młodymi, które znajdowały się na środku drogi. Przejeżdżające samochody próbowały je omijać, co jednak nie było łatwe.

Funkcjonariusze postanowili podejść do rodziny łabędzi i nakierować ptaki tak, aby zeszły z jezdni i dotarły bezpiecznie na drugą stronę. Okazało się to trudnym zadaniem, gdyż początkowo samiec chronił potomstwo i nie współpracował z policjantami. Funkcjonariusze wstrzymali ostatecznie ruch i zastawili radiowozem pas, na którym znajdowały się łabędzie. Po pewnym czasie rodzina dwóch dorosłych i sześciu małych łabędzi znalazła się w bezpiecznym miejscu i dotarła do pobliskiego stawu.

To nie pierwsza nietypowa interwencja policjantów z udziałem łabędzi. We wrześniu 2020 r. łabędź spacerował po ulicy Gostyńskiej w Kościanie oraz na rondzie w Kiełczewie. Wtedy dzięki policjantom nie doszło do niebezpiecznego zdarzenia z jego udziałem.