Kwarantanna kapłanów z fary w Śmiglu

Księża z parafii pw. NMP Wniebowziętej zostali objęci kwarantanną, która potrwa do 17 maja. Jak informuje parafia, żaden z księży nie jest jednak zakażony koronawirusem.

Komunikat o kwarantannie księży pojawił się na stronie parafii. „Zgodnie z obowiązującymi przepisami Księża zostali objęci kwarantanną. Jest to kwestia decyzji Sanepidu, a nie choroby któregoś z Księży” – napisano w parafialnym komunikacie.

W związku z tym do 17 maja w kościele obowiązuje zmieniony porządek mszy św. i nabożeństw. I tak w dni powszednie księża będą odprawiać msze według przyjętych intencji w swoich mieszkaniach o godz. 18.00. Nie podjęto jeszcze decyzji jak będą wyglądały nabożeństwa w soboty i niedziele. Ta informacja ma się pojawić w oddzielnym komunikacie.

Ponadto do 17 maja biuro parafialne będzie nieczynne. W sprawie pogrzebów należy kontaktować się telefonicznie.

Nie wiadomo oficjalnie co stoi za decyzją Sanepidu, ale zgodnie z przepisami związanymi z obowiązkową kwarantanną, kierowane są na nią osoby, które miały bezpośredni kontakt z osobą zakażoną. W tym przypadku prawdopodobnie chodzi o zakażonego kleryka z poznańskiego seminarium, który pochodzi ze Śmigla.