Kradł rowery w Kościanie. Został zatrzymany

Policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili i zatrzymali mężczyznę, który w rejonie dworca w Kościanie ukradł w sumie cztery rowery. Jednoślady wróciły do właścicieli, a podejrzany odpowie za swoje czyny przed sądem.

W ostatnim okresie policjanci kilkukrotnie otrzymywali zgłoszenia o kradzieżach rowerów na terenie Kościana. Rowerowy złodziej do dokonywania przestępstwa, w szczególności upodobał sobie rejon dworca kolejowego. Działał bardzo zuchwale, gdyż zabierał je w biały dzień, a rowery były zabezpieczone. Wybierał też bardziej wartościowe modele.

– Analiza zebranego materiału dowodowego w sprawie kradzieży rowerów, do których dochodziło na teranie miasta, pozwoliła wytypować osobę odpowiedzialną za te zdarzenia. 5 grudnia w miejscu zamieszkania policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę. W toku prowadzonych czynności odzyskane zostały cztery jednoślady, które zwrócono właścicielom, co dla osoby pokrzywdzonej przestępstwem jest najbardziej istotną informacją – informuje Jarosław Lemański, oficer prasowy KPP w Kościanie.

Sprawca usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Kodeks karny za kradzież przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.