Kościaniacy solidaryzują się z Ukrainą [AKTUALIZACJA]

M.in. około 700 km od Kościana, w rejonie Lwowa, prowadzone są ostrzały przez Rosjan. Zarówno w Kościanie, jak i w całym powiecie kościańskim mieszkają już w tej chwili setki Ukraińców.

Po tym jak dziś o 4.00 rano czasu polskiego siły zbrojne Rosji zaatakowały Ukrainę, nastąpiło duże poruszenie. Już od wielu dni widać ruchy poparcia dla Ukrainy i narodu ukraińskiego. Mieszkańcy tego kraju mieszkają i pracują obok nas, wrośli już w naszą rzeczywistość.

Gest poparcia wobec Ukraińców wyraziły m.in. władze Kościana. – Drodzy przyjaciele z Ukrainy, w tej trudnej chwili jesteśmy z Wami taka deklaracja burmistrza Piotra Ruszkiewicza pojawiła się dziś na stronie Urzędu Miejskiego Kościana.

Podobnie jak w wielu miastach w całej Polsce, w Kościanie odbędzie się masowy protest przeciwko agresji Rosji na Ukrainę. Radny miejski Patryk Piasecki wraz z radnymi z Klubu Koalicja Obywatelska zachęca do przyjścia na Plac Wolności w piątek, 25 lutego o godz. 19.00

Kościan zawsze był solidarny. Zawsze bronił najważniejszych wartości – wolności, godności i niepodległości. My, Kościaniacy w tych trudnych dniach, kiedy bezpieczeństwo i przyszłość naszego sąsiada są zagrożone, chcemy okazać naszą solidarność. Zapraszamy z polskimi, ukraińskimi i europejskimi flagami – zachęcają organizatorzy.