Kościan w National Geographic

Wielu kościaniaków przechodzi wzdłuż Kanału Obry codziennie, ale nie zawsze ma czas, by podziwiać urok tego miejsca. Tymczasem odpowiednia pora dnia i światło sprawiają, że widok jest zachwycający.

Taki obrazek uwiecznił w swym kadrze Jacek Olejniczak, kościański fotograf,  pracownik Biura Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Kościanie.

Zdjęcia Jacka Olejniczaka regularnie publikowane są na amerykańskiej stronie National Geographic i doceniane przez czytelników oraz redakcję. Nie inaczej stało się z fotografią przedstawiającą jesienny wschód słońca w Kościanie.

Zdjęcie znalazło się na wysokim 24 miejscu w zestawieniu pół miliona fotografii opublikowanych z całego świata, a wykonane zostało w październiku ubiegłego roku nad Obrą. Fotografia znalazła się tak wysoko w rankingu dzięki oddanym głosom, które napłynęły między innymi z takich miast jak Nowy Jork, Los Angeles, Tokio, Londyn, Paryż, Rzym, Madryt, Moskwa, Nowe Delhi, Hongkong, Szanghaj, Singapur czy Dubaj. Kolejne zdjęcie z Kościana w powyższym zestawieniu uplasowało się na 42 miejscu.

Zdjęcia zamieszczone na stronie National Geographic mają oznaczenie lokalizacji ich wykonania, czyli Kościan i stanowią piękną wizytówkę miasta na arenie międzynarodowej. Dla nas jako mieszkańców mogą być natomiast powodem do dumy i docenienia walorów miejsca, w jakim mieszkamy.

Ranking zdjęć na stronie National Geopgrahic można zobaczyć tutaj.