Konwój Św. Mikołaja i jarmark w Śmiglu

To był wspaniały weekend w Śmiglu. Na targowisku w bożonarodzeniowym klimacie pojawiła się ekipa Świętego Mikołaja z bajkowymi postaciami, a ponadto można było zobaczyć występy, napić się gorącego napoju i kupić świąteczne ozdoby.

Jarmark bożonarodzeniowy połączony z konwojem Świętego Mikołaja organizowanym przez Stowarzyszenia Oliwskie Słoneczko odbywał się w sobotę i niedzielę 14 i 15 grudnia. W sobotę wprawdzie pogoda w postaci silnego wiatru i deszczu sprawiła, że część osób zrezygnowała z uczestniczenia w paradzie, ale odbyła się ona również w niedzielę.

To najmłodsi chcieli się przede wszystkim przywitać z ekipą Świętego Mikołaja, zrobić sobie wspólne zdjęcia, a przed domkiem, w którym Święty Mikołaj spotkał się z dziećmi ustawiała się długa kolejka chętnych. Czekał na nie tam nie tylko Święty Mikołaj, ale również Pani Mikołajowa, odgrywana przez burmistrz Śmigla Małgorzatę Adamczak.

Na scenie prezentowały się lokalne zespoły, uczniowie oraz miejscowi artyści, którzy umilali czas świątecznymi piosenkami, kolędami i pastorałkami. Były także stoiska z rękodziełem, ozdobami świątecznymi, a także z gastronomią.

Fot. Zuzanna Skopińska