Dwa koncerty w farze

Jeszcze w tym miesiącu odbędą się dwa koncerty w Kościele pw. NMP Wniebowziętej w Kościanie. Pierwszy już w najbliższą niedzielę 23 kwietnia o godz. 16.00.

fara_koncertZapraszają na niego: „Komitet Społeczny Kopaszewska Droga Krzyżowa”i dr Emilian Prałat – społeczny opiekun zabytków Ziemi Kościańskiej. Wstęp jest bezpłatny, jednak w trakcie koncertu będzie prowadzona kwesta na rzecz renowacji kapliczek Kopaszewskiej Drogi Krzyżowej. A wystąpią: Capela Zamku Rydzyńskiego i Chór „Arion”. Podczas koncertu przybliżona zostanie również historia Kopaszewskiej Drogi Krzyżowej oraz plany jej odnowienia. Z kolei w piątek 28 kwietnia o godz. 19.30 odbędzie się koncert w ramach V Festiwalu Zakochani w Surzńskim, podczas którego wystąpią chóry i orkiestry pod dyrekcją gościa specjalnego festiwalu – Jacoba de Haana. O godz. 20.15 muzycy przeniosą się na kościański Rynek.

Przypomnijmy, że będzie to drugi tegoroczny koncert w ramach Festiwalu. Pierwszy odbył się 24 marca, a wystąpili wówczas krakowscy artyści oraz aktorzy Kościańskiego Teatru Kameralnego, którzy czytali wiersze Karola Wojtyły. Ten sam koncert odbył się następnego dnia w kościele w Czempiniu.