Kolejny pożar złomowiska w Przysiece Polskiej

To już drugi pożar w tym roku w zakładzie składowania odpadów i czwarty w przeciągu kilku miesięcy. Nie był duży, ale wymagał zaangażowania sporej liczby jednostek straży pożarnej.

Pożar wybuchł po godzinie 4.00 w niedzielę, 21 lutego. Początkowo zgłoszenie dotyczyło pożaru w hali. Na miejsce zadysponowano blisko 10 jednostek straży pożarnej z naszego powiatu.

Po przybyciu strażaków stwierdzono, że w hali rzeczywiście panuje zadymienie, ale nie znaleziono nigdzie oznak pożaru. Podjęto działania, by znaleźć źródło dymu, który najprawdopodobniej pochodził ze składowanej przy budynku hałdy rozdrobnionych odpadów. Do budynku przedostawał się przez kanały wentylacyjne.

Proces gaszenia jest żmudny, ponieważ wymaga przerzucenia całej hałdy odpadów w inne miejsce, by dotrzeć do źródła ognia. Poprzednie miały miejsce 4 lipca oraz 16 sierpnia ubiegłego roku. Ostatni miał miejsce niecały miesiąc temu.

To już czwarty pożar na złomowisku od lipca ubiegłego roku. Ostatni wybuchł pod koniec stycznia i był znacznie większy od dzisiejszego. Pisaliśmy o nim w artykule: Wielki pożar złomowiska w Przysiece Polskiej [ZDJĘCIA]

Fot. Piotr Pewiński