KOK po rozbudowie już gotowy

Do końca sierpnia Kościański Ośrodek Kultury powinien uzyskać wszelkie niezbędne zezwolenia na użytkowanie. Zobaczyć wnętrza będzie można we wrześniu, a tymczasem udostępniamy zdjęcia.

– Myślę, że od września będziemy mogli już otworzyć parking. Zostanie on odgrodzony od części parkowej, na której obecnie trwają prace budowlane i są połączone z renowacją Placu Wolności – informuje Janusz Dodot, dyrektor KOK-u.

Zakończenie całościowego projektu powinno nastąpić do końca listopada. Oddania nowej części ośrodka kultury do użytkowania możemy spodziewać się natomiast we wrześniu. – Na razie jeszcze za wcześnie, by wskazywać konkretną datę otwarcia – mówi dyrektor. – Na pewno będziemy chcieli zaplanować dzień odwiedzin, by chętni mieszkańcy mogli zobaczyć wszystkie pomieszczenia. A co do oficjalnego otwarcia, nie przepadam za przecinaniem wstęg, ale zorganizowanie takiego wydarzenia będzie okazją do podziękowania konkretnym osobom mocno zaangażowanym w prace.

Przypomnijmy, że projekt wart łącznie 7 mln zł, z czego ponad 4 mln zł pochodzi z unijnego dofinansowania zakładał przede wszystkim skupienie zajęć kulturalno-edukacyjnych w jednym miejscu. Powstały zatem sale do prowadzenia zajęć teatralnych, plastycznych, muzycznych i tanecznych. Ponadto do dyspozycji mieszkańców będzie sala widowiskowo- kinowa, która pomieści 100 osób, kawiarnia i część wystawiennicza wraz z patio. Ważnym elementem jest także winda.

Fot. Bogdan Ludowicz