Kierowca przejechał przez rondo na Gostyńskiej [ZDJĘCIA]

W sobotę, tuż po północy doszło do nietypowego wypadku na rondzie krzyżującym ulice Gostyńską, Łąkową i Północną w Kościanie. Kierowca przejechał przez rondo i zatrzymał się na latarni. Okazało się, że uciekał przed policją.

Zaczęło się od tego, że na ul. Młyńskiej patrol zatrzymał do kontroli drogowej renault laguna, który nie utrzymywał prawidłowego toru jazdy. Samochód w pierwszej chwili wprawdzie zatrzymał się na sygnał ze strony policjantów, ale podczas ich podejścia do pojazdu, nagle kierowca ruszył z impetem w kierunku ul. Łąkowej.

Policjanci oznakowanym radiowozem podjęli w związku z tym pościg używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Przy końcu ul. Łąkowej auto wjechało na rondo pod prąd. Wówczas kierujący stracił panowanie nad pojazdem, przejechał po terenie zielonym wewnątrz ronda, a następnie uderzył w przydrożny słup oświetleniowy relacjonuje Paulina Piechowiak, oficer prasowy KPP w Kościanie.

Na miejsce wezwano karetkę pogotowia oraz straż pożarną. Po wyjęciu mężczyzny z pojazdu został on przewieziony do kościańskiego szpitala w celu udzielenia pomocy medycznej. Na miejscu widoczne było złamanie nogi.  

W szpitalu pobrano krew do badań na obecność alkoholu i narkotyków. Ustalono również tożsamość mężczyzny, którym okazał się 36-letni mieszkaniec gminy Kościan. Postępowanie w sprawie zdarzenia prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kościanie pod nadzorem prokuratora rejonowego.

Fot. Karol Schmidt