Kiermasz dla Oskara na targowisku w Kościanie [ZDJĘCIA]

W sobotę na kościańskim targu zorganizowano kiermasz, z którego cały dochód zostanie przeznaczony na rzecz Oskara Marciniaka z Kokorzyna. Na stoisku można było zakupić ciasta, ozdoby świąteczne oraz zabawki.

Organizatorem kiermaszu było zgromadzenie Różańca Rodziców działającego przy parafii pw. Świętego Ducha w Kościanie. Pomimo padającego śniegu, panie dzielnie stały przez cztery godziny na niezadaszonym stoisku sprzedając wyroby i przedmioty. Wśród nich były domowe wypieki, ozdoby świąteczne, stroiki, gry i puzzle, kartki świąteczne i zestawy upominkowe.

Klienci przechadzający się po targowisku, chętnie zatrzymywali się przy stoisku widząc, że zbiórka prowadzona jest właśnie na Oskara i wrzucając datki, czasem spore, do puszek. Najchętniej w zamian kupowali ciasta, choć stroiki także cieszyły się popularnością.

Poza sobotnim kiermaszem, w niedzielę w godzinach 9.00-13.00 odbył się Świąteczny Jarmark dla Oskara w Starych Oborzyskach, a wydarzenie uświetnili nawet Mikołajowie w czerwonych strojach. Ponadto kąpiel dla Oskara w Nowym Dębcu zaliczyły morsy z Kościańskiego Klubu „Morsiki”. Niestety, z powodu opadów śniegu i warunków na drodze, trzeba było odwołać Rajd Mikołajkowy organizowany przez grupę motocyklową Wind Wolves. Stan dróg nie pozwolił na wyjazd motocyklami na drogi. Zbiórka dla Oskara prowadzona jest na: www.siepomaga.pl/serce-oskara.

Fot. Milena Waldowska