Kiedy otwarcie Wrocławskiej? [ZDJĘCIA]

Jest szansa na to, że remontowany deptak na ul. Wrocławskiej zostanie udostępniony pieszym w połowie września. Nie będzie to jednak równoznaczne z zakończeniem prac w tym rejonie.

Kościan. Kiedy otwarcie Wrocławskiej?

Na usunięcie płotu z deptaka, a tym samym umożliwienie swobodnego poruszania się po nim z niecierpliwością oczekują w szczególności przedsiębiorcy prowadzący biznesy na Wrocławskiej. – Jestem właśnie po rozmowie z właścicielami firm i ustaliśmy, że będziemy spotykać się nawet raz w tygodniu, by mieli jak najświeższe informacje z przebiegu prac informuje Kinga Czarnecka, zastępca burmistrza Kościana.

Już wiosną pisaliśmy o niepokoju przedsiębiorców związanym z ich zdaniem zbyt wolno posuwającym się remontem Wrocławskiej i Rynku. Samorząd miasta na zlecenie którego prowadzona jest inwestycja przyznaje, że główny wykonawca robót, czyli firma Polskie Surowce Skalne z Bielan Wrocławskich ma problemy kadrowe z pracownikami. – Wykonawca posiłkuje się głównie Ukraińcami, którzy po powrocie do Polski ze swoich domów napotykają na trudności z uznaniem ich szczepień przez nasze służby. Przez to nie mogą od razu przystępować do pracy. Właściciel firmy zadeklarował jednak, że w najbliższych dniach pojawi się więcej brukarzy na placu budowymówi Kinga Czarnecka.

Zgodnie z deklaracją firmy Wrocławska ma zostać udrożniona w połowie września. Po zafugowaniu części na której już jest ułożona kostka, będzie można po niej chodzić. Niebawem na Rynku również ma rozpocząć się kostkowanie. Zanim to jednak nastąpi robotnicy muszą m.in. usunąć podziemną kolizję z przebiegającą linią telekomunikacyjną na jaką natrafili.

fot. Maciej Sibilak