Imprezy w długi weekend dla Marysi z Brenna

W środę ogłoszono, że brakują jeszcze 422 tys. zł dla Marysi Drożdżyńskiej. Ta kwota kurczy się dosłownie z minuty na minutę, a tymczasem w najbliższych dniach tylko w naszym powiecie odbędzie się kilka wydarzeń na rzecz dziewczynki.

Termin końca zbiórki na siepomaga.pl/maria to 22 listopada. Ponieważ pieniądze płyną szerokim strumieniem na konto, wiele wskazuje na to, że jest szansa, by uzbierać pełne 9,5 mln zł potrzebnych na lek do tej daty.

Tymczasem w najbliższych czterech dniach wykorzystując kilka dni wolnych od pracy, zaplanowano kilka wydarzeń. W czwartek, 11 listopada odbędzie się III Motocyklowy Rajd Niepodległości organizowany przez śmigielską grupę motocyklową Wind Wolves przy wparciu zaprzyjaźnionych grup oraz Urzędu Miejskiego Śmigla. Rajd odbędzie się pod hasłem „103 kilometry na 103 rocznicę odzyskania Niepodległości”. Oprócz oddania hołdu bohaterom, którzy walczyli o Niepodległą Polskę, grupa na trasie rajdu będzie również prowadzić zbiórkę pieniężną na rzecz Marysi. Rajd wyruszy o godz. 9.30 z Targowiska w Śmiglu, a trasa będzie przebiegać przez miejscowości: Śniaty – Wielichowo – Kościan – Czempiń – Krzywiń – Śmigiel. Meta rajdu przewidziana jest na Placu Rozstrzelanych w Śmiglu około godz. 13.30. Warto wypatrywać na trasie motocyklistów i wpłacić drobną kwotę do puszki.

Również 11 listopada odbędzie się festyn pod nazwą „Rogal dla Marysi”. Wydarzenie odbędzie się na sali wiejskiej w Przysiece Polskiej w godzinach 11.00-18.00. W programie przewidzianych jest wiele atrakcji, w tym m.in. kiermasz ciast i fantów, sprzedaż cegiełek, zapisy na zajęcia z zumby, gra w piłkarzyki, czytanie bajek, spotkanie z policjantem i z psem policyjnym,  pokaz pierwszej pomocy, zjazd motocykli, przyjazd strażaków z OSP Czacz nowym wozem strażackim, występ mażoretek, a nawet ognisko.W trakcie trwania imprezy prowadzona będzie również zbiórka „Góry Grosza” oraz nakrętek.

Z kolei w piątek, 12 listopada o godz. 20.00 w śmigielskim klubie Ambed Gym & Fitness odbędzie się walka bokserska radnego powiatu kościańskiego – Alberta Peleca z Kubą Kamieniarzem, zawodnikiem MMA. Szykuje się niezła zabawa, ponieważ Albert Pelec ma walczyć w stroju dyni. A wszystko dlatego, że z okazji Święta Dyni ogłosił, iż jeśli do północy 31 października na specjalnej skarbonce www.siepomaga.pl/cukierekalbopsikusdlamarysi pojawi się minimum 3 tys. zł, on podejmie wyzwanie w postaci takiej właśnie walki. Zbiórka osiągnęła ponad 3 tys. zł i można ją nadal wspierać. Tymczasem walka ma być transmitowana na żywo na Facebooku klubu.

Jeszcze jedno wydarzenie planowane jest w gminie Kościan, a konkretnie w Racocie. W sobotę, 13 listopada na miejscowym Orliku odbędzie się Kiermasz Ciast dla Marysi. Kiermasz czynny będzie od godz. 13.00, a na to wydarzenie zapraszają dwa Koła Gospodyń Wiejskich – Racot i Słonin.