Hodował grzyby halucynogenne i miał inne narkotyki

19-latek w swoim mieszkaniu miał znaczną ilość środków odurzających i substancji psychotropowych. Usłyszał już zarzuty, a grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Policja na trop 19-latka natrafiła przez przypadek. Podczas patrolu w Kościanie, na ul. Kaźmierczaka, policjanci prewencji zauważyli młodego mężczyznę, który popełnił wykroczenie. Funkcjonariusze przystąpili do legitymowania, jak się okazało 19-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego. Uwagę mundurowych zwróciło jego nerwowe zachowanie.

Po wykonaniu kontroli bagażu okazało się, że stres był spowodowany posiadaniem pięciu woreczków z zawartością substancji psychotropowej, w postaci białego kryształu. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komendę.

W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 19-latka, funkcjonariusze znaleźli łącznie 0,35 kg narkotyków. Wśród substancji zabronionych znaleziono: amfetaminę, marihuanę, kokainę, 19 tabletek MDMA, substancje psychoaktywne oraz grzyby halucynogenne. Te ostatnie były w postaci suszu grzybów, który mężczyzna trzymał w lodówce, a także hodował kolejne w pojemniku z grzybnią.

Zatrzymany 19-latek nie był wcześniej notowany za podobne przestępstwa. Usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających i psychotropowych, co w polskim prawie zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Fot. KPP w Kościanie