Gwałtowny wzrost zachorowań w Wielkopolsce

W ciągu trzech ostatnich dni liczba zakażonych koronawirusem w naszym województwie wzrosła ze 100 do 150. To największy przyrost zachorowań w Wielkopolsce od początku epidemii.

We wtorek, 31 marca Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o 16 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce. Badania laboratoryjne potwierdziły dodatni wyniki u 8 mieszkańców powiatu krotoszyńskiego, 5 powiatu kaliskiego i po jednym mieszkańcu powiatu poznańskiego, leszczyńskiego, pleszewskiego i kępińskiego.

Największy dzienny przyrost zachorowań w naszym województwie odnotowano w poniedziałek 30 marca. W tym dniu resort zdrowia poinformował o 24 przypadkach zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce. Wśród osób u których wykryto SARS-CoV-2 znalazło się czterech mieszkańców powiatu leszczyńskiego.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 150 przypadków zakażenia koronawirusem. Trzy osoby zmarły. Jest też dobra wiadomość. Dwaj pacjenci szpitala jednoimiennego w Poznaniu zostali wyleczeni. To dwoje mieszkańców powiatu poznańskiego – kobieta i mężczyzna, których przyjęto do szpitala 11 i 12 marca br.

W powiecie kościańskim nie odnotowano nowych przypadków zachorowań. W stosunku do dnia wczorajszego nieznacznie wzrosła liczba osób objętych kwarantanną domową.