Festiwal Kolorów w Kościanie [ZDJĘCIA]

W pierwszy wakacyjny weekend w Kościanie wiele się dzieje. Na boisku przy Szkole Podstawowej trwa kolorowe szaleństwo z proszkiem holi. Wcześniej mniejsze dzieci biegały wśród baniek mydlanych.

W ten weekend zdecydowanie nie było można nudzić się w naszym mieście, a główne atrakcje skierowane są do dzieci i młodzieży. W końcu zaczęły się wakacje, po niełatwym roku szkolnym w dobie epidemii.

Teraz przyszedł w końcu czas na radość i fetowanie. W sobotę dzieci z rodzicami bawiły się przy Bajkowej Paradzie oraz Krainie Bajek (zobacz: Wielka Bajkowa Parada w Kościanie [ZDJĘCIA]), a dziś na boisku przy „Jedynce” najpierw dla młodszych dzieci odbył się Festiwal Baniek (zobacz: Dzień Baniek Mydlanych w Kościanie [ZDJĘCIA]), a po dwóch godzinach przyszedł czas na Festiwal Kolorów z proszkami HOLI. Zabawa trwa na całego. Najpierw głośne odliczanie, potem wyrzut proszku z plastikowych woreczków, a na koniec wspólny taniec. Wyrzuty odbywają się mniej więcej co 20 minut, a zabawa powinna potrwać do godz. 19.00.

Dorośli także mieli w niedzielę swoją atrakcję, czyli krótki występ niezwykle energetycznego zespołu Brass Band Rakovnik na Placu Wolności. Następnie muzyczna parada przeszła z placu do Kościańskiego Ośrodka Kultury, gdzie muzycy zagrali już pełen darmowy koncert. Relacja z tego wydarzenia wkrótce u nas.

Fot. Milena Waldowska