Wielka Bajkowa Parada w Kościanie [ZDJĘCIA]

Kilkadziesiąt znanych postaci bajkowych przeszło w paradzie wokół Placu Wolności w Kościanie. Po przemarszu i wesołych tańcach, zabawa z udziałem dzieci przeniosła się na plac oraz park przy Kościańskim Ośrodku Kultury.

Wielka Bajkowa Parada w Kościanie

Kolorowa parada rozpoczęła się w sobotnie popołudnie. Bajkowe postacie wyruszyły z parku KOK-u i pojawiły się na skwerze na Placu Wolności, gdzie czekały na nie rozentuzjazmowane dzieci wraz z rodzicami i dziadkami. Trudno powiedzieć ile było osób, ale wszystkie ścieżki wokół fontanny zapełniły się po brzegi. Dzieci były wprost zachwycone. Mogły zrobić zdjęcie, przybić piątkę i pozdrowić swoich bohaterów z bajek. Dorośli z kolei kręcili filmiki na pamiątkę.

Po około półgodzinnym roztańczonym przemarszu korowód skierował się w kierunku KOK-u, a za nimi szli najmłodsi. Tutaj czekała na wszystkich Kraina Bajek, czyli dalsze niespodzianki, w tym gry i zabawy dla dzieci. Rozpoczęła je para clownów Ruphert i Rico zachęcając dzieci do tańca i zabawy. Posypały się także serpentyny i konfetti. Ponadto na najmłodszych czekały bajkowe domki, w których odbywały się osobiste spotkania z ich ulubieńcami.

Naprzemienny program z clownami oraz spotkania z bohaterami bajek potrwają do godz. 18.30. Wydarzenie zakończy wspólne taneczne show. Organizatorami wydarzenia są Event Fabryka  działająca przy Stowarzyszeniu Oliwskie Słoneczko, samorząd miejski Kościana oraz Kościański Ośrodek Kultury.

Fot. Milena Waldowska