Dziesiąty przypadek koronawirusa w powiecie

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu potwierdził dziś kolejne zakażenie w naszym powiecie. Kościański sanepid informację o dziesiątym przypadku podał wczoraj.

Zakażenie dotyczy młodej, 19-letniej kobiety, mieszkanki powiatu kościańskiego, która przebywa w izolacji domowej. To zarażenie z tzw. ogniska domowego, czyli od innej nosicielki wirusa, która także była objęta domową izolacją. Tamta kobieta jest już zdrowa, zatem obecnie w powiecie mamy 9 ozdrowieńców i jedną osobę zakażoną wirusem SARS-CoV-2.

Przypomnijmy, że od początku epidemii w powiecie kościańskim odnotowano dziesięć przypadków zakażenia. Pierwszy odnotowano 21 marca, drugi i trzeci – 25 marca, czwarty, piąty i szósty – 5 maja, siódmy – 13 maja, ósmy 4 czerwca, dziewiąty 17 lipca. Większość zakażonych przechodziła chorobę bezobjawowo, dwie osoby były hospitalizowane.

Na dzień 31 lipca liczba osób przebywających w kwarantannie w powiecie kościańskim wynosi 74, a objętych nadzorem epidemiologicznym –  2.

Obecnie w powiecie kościańskim mamy jedną osobę zakażoną, dziewięcioro ozdrowieńców, siedemdziesiąt dwie osoby objęte kwarantanną i cztery pod nadzorem epidemiologicznym.