Dzień ze strażakami i z Przemkiem [ZDJĘCIA]

Z wielu atrakcji przygotowanych przez strażaków z OSP Śmigiel skorzystały osoby, które wylicytowały taką właśnie nagrodę w ramach internetowej akcji "Aukcje dla Przemka"

Licytacje w ramach utworzonej w styczniu tego roku grupy publicznej na Facebooku trwały niecałe dwa miesiące. Przez ten czas na rehabilitację Przemysława Skrzypczaka z Kościana zebrano kwotę 10 632 zł. Organizatorem całej akcji była grupa „Dajmy pomoc ludziom w potrzebie”.

Przemysław Skrzypczak na wózku inwalidzkim zaczął poruszać się w wyniku złośliwego nowotworu mózgu, na który zachorował w 2013 r. Celem żmudnej rehabilitacji jest to, by mógł stanąć na własnych nogach. Po części to się już udało, kościaniak jest już w stanie w tej chwili poruszać przy pomocy kul.

Choć całą zbiórkę zakończono 1 marca, z powodu epidemii dopiero teraz można było przeprowadzić akcję „dzień pełen wrażeń ze strażakami”. Z przygotowanych przez strażaków ze Śmigla atrakcji skorzystali m.in. Krzysztof Furmaniak i Magdalena Ciesielska wraz ze swoimi pociechami.

Dzień rozpoczął się od wizyty na złomowisku w Śmiglu i pokazu rozcinania auta przez strażaków. Następnie odbyło się zwiedzanie strażnicy, przejażdżka wozem strażackim, a także ćwiczenia związane z udzielaniem pierwszej pomocy. Kulminacyjnym punktem programu był wyjazd do Nowego Dębca i przejażdżka po jeziorze łodzią ratunkową. Podczas dnia pełnego wrażeń nie zabrakło głównego bohatera akcji, czyli Przemka Skrzypczaka.

Całą wesołą gromadkę uczestników tej wspaniałej inicjatywy spotkaliśmy na przystani Kościańskiego Klubu Żeglarskiego. – Wszystko było świetnie zaplanowane. Zobaczyliśmy cały sprzęt strażacki, dzieciaki są naprawdę bardzo zadowolonemówi Magda Ciesielska, która nie tylko wylicytowała wygraną wraz z Karolem i Łukaszem, ale była również współorganizatorką zbiórki.

Dzieci również tryskały entuzjazmem i z pewnością na długo zapamiętają ten dzień. – Najbardziej podobało mi się płynięcie łódkąstwierdziła Wiktoria Furmaniak. – Na początku trochę się bałyśmy, ale potem było już bardzo fajnie. A Wiktorii towarzyszyła jej siostra Gabrysia oraz Wiki i Łukasz, dzieci Magdaleny Ciesielskiej.

Poniżej zdjęcia z Nowego Dębca, a w niedzielę zamieścimy fotki ze Śmigla (fot. Milena Waldowska).