Dwa zdarzenia w tym samym miejscu i czasie [ZDJĘCIA]

Do dwóch zdarzeń drogowych nieomal jednocześnie doszło w piątkowe popołudnie na drodze pomiędzy Kościanem a Racotem. W obu przypadkach także przyczyna była ta sama – to przebiegająca przez drogę sarna.

Zdarzenia  miały miejsce tuż po godzinie 17.00. W pierwszym z nich jadący w stronę Racotu citroen C3 uderzył w przebiegającą przez drogę sarnę. Samochodem kierował 24-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Kierowcy nic się nie stało, uszkodzeniu uległ natomiast przód pojazdu.

Praktycznie w tym samym czasie jadący z przeciwległego kierunku 41-letni mieszkaniec gminy Kościan, który prowadził fiata ducato, zobaczył na skraju drogi sarnę. W obawie przed zderzeniem ze zwierzęciem, zaczął hamować. Tymczasem jadąca za nim vokswagenem golfem 27-letnia mieszkanka Śremu nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i najechała na jego tył. W wyniku zderzenia zdecydowanie większe uszkodzenia pojazdu nastąpiły w volkswagenie, bus miał jedynie lekkie wgniecenie.

Sprawczyni zderzenia została ukarana mandatem karnym zgodnie z nowym taryfikatorem. Jego wysokość wyniosła 1050 zł. Wszyscy trzej kierowcy biorący udział  zdarzeniu byli trzeźwi.

Dodajmy, że tego samego dnia, zaledwie trzy godziny później w niedalekiej odległości miało miejsce kolejne zdarzenie drogowe, do którego także przyczyniła się przebiegająca przez drogę sarna (zobacz: Uderzyła w drzewo przez sarnę [ZDJĘCIA]).

Fot. Milena Waldowska