Dwa oskarżenia za śmiertelne potrącenie na Łąkowej

Prokuratura Rejonowa w Kościanie postawiła zarzuty dwóm osobom w związku z potrąceniem pieszego, do którego doszło w Kościanie 20 stycznia, po północy.

Kościan. Śmiertelne potrącenie pieszego
Fot. Archiwum "Kościaniak"

Przypomnijmy, że w nocy z 19 na 20 stycznia 20-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego kierujący samochodem marki BMW, potrącił 56-letniego pieszego, mieszkańca Kościana. Do wypadku doszło na wysokości stacji paliw, a mężczyzna przechodził przez jezdnię poza przejściem dla pieszych.

Kościańska policja tuż po wypadku wypowiadała się na jego temat bardzo oszczędnie, nie podając bliższych szczegółów. Dziś już wiemy, że poza kierowcą w samochodzie przebywał jeszcze pasażer. W wyniku prowadzonego dochodzenia pod nadzorem prokuratury w Kościanie, postawiono dwa zarzuty.

– Jeden zarzut dotyczy kierowcy za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia bez udzielenia pomocy poszkodowanemu. Drugi zarzut postawiono pasażerowi BMW za to, że nie udzielił pomocy pieszemu – informuje Rafał Wojtysiak z Prokuratury Rejonowej w Kościanie.

Sprawa będzie teraz rozpatrywana przez Sąd Rejonowy w Kościanie. Kierowcy grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, a pasażerowi do 3 lat za nieudzielenie pomocy.