Dwa kolejne zgony w Wielkopolsce – raport dzienny

Liczba osób zakażonych w Wielkopolsce 2 kwietnia wieczorem wynosiła 197 osób, co oznacza wzrost z dniem poprzednim o 26 nowych przypadków. W czwartek zmarły dwie osoby, a łączny bilans ofiar śmiertelnych w naszym województwie wynosi 8.

Pierwszy przypadek koronawirusa w powiecie kościańskim

Najwięcej przypadków zakażenia, które pojawiły się w czwartek w Wielkopolsce dotyczy powiatu krotoszyńskiego. To aż 15 osób, w tym większość jest pacjentami szpitala powiatowego w Krotoszynie.

Ponadto trzy nowe zakażenia dotyczą m.in. powiatu leszczyńskiego. Dwie z zakażonych osób są pracownikami szpitala w Lesznie, to pielęgniarka i ratownik medyczny, którzy mieli kontakt z osobą zakażoną. Trzecia zakażona osoba to pacjentka leszczyńskiego szpitala po operacji chirurgicznej. Tym samym ponad 20 osób z personelu objęto izolacją. Łącznie w powiecie leszczyńskim liczba zakażonych wynosi 14.

Osoby, które dziś zmarły to 65-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu oraz 75-letni mężczyzna ze szpitala w Pleszewie. Mieli choroby współistniejące.

W powiecie kościańskim mamy niezmiennie 3 potwierdzone przypadki zakażenia. Liczba osób objętych kwarantanną domową wynosi 147, a nadzorem epidemiologicznym objęto 123 osoby.