Dożynki w Racocie i w Kurzej Górze

Trwa okres dożynek, a w związku z tym zabawy dożynkowe w najbliższą sobotę 24 sierpnia odbędą się między innymi w Racocie i w Kurzej Górze. A co w programie?

Sołtys i Rada Sołecka Racotu wraz z KGW „Racot – Nasza Mała Ojczyzna” oraz Klub Seniora „Złota Jesień” zapraszają na imprezę na plac przy Orliku od godz. 18.30. Po krótkiej części oficjalnej rozpocznie się zabawa taneczna, podczas której przygrywał będzie zespół „Vacat”. Będzie także punkt gastronomiczny, a impreza przewidziana jest aż do godz. 3.00 w nocy.

Atrakcje czekają także w tę sobotę mieszkańców Kurzej Góry. Sołtys, Rada Sołecka oraz radny gminy z Kurzej Góry zapraszają na zabawę taneczną wraz z zespołem „Metrum”. Tańce rozpoczną się o godz. 19.00, ale atrakcje zaczną się dużo wcześniej. Na godz. 14.00 zaplanowano pokaz motocykli. Przybędą motocykliści zrzeszeni w jednej z grup motocyklowych, a zapowiadanych jest ponad 20 maszyn. Z kolei o godz. 15.30 rozpoczną się gry i zabawy dla dzieci pod kierunkiem animatorek, które potrwają do godz. 18.00. Cała impreza odbywać będzie się na stadionie piłkarskim.