Darmowe taksówki dla seniorów

Samorząd Kościana uruchamia program darmowych przejazdów taksówkami dla mieszkańców, którzy ukończyli 70 lat. Inicjatywa ruszy mniej więcej pod koniec września i będzie mieć charakter pilotażowy, który potrwa trzy miesiące.

Przez ten czas władze miasta będą przyglądać się zapotrzebowaniu na tego rodzaju usługę i ewentualnie zmodyfikują projekt w kolejnym okresie.

Tymczasem z darmowej taksówki będą mogli skorzystać mieszkańcy Kościana, którzy ukończyli 70 lat. Taksówki mają kursować wyłącznie po mieście, będzie można nimi pojechać do placówek medycznych, urzędów, na dworzec kolejowy i autobusowy oraz na cmentarz. Przejazd obejmie transport w obie strony, ta sama osoba będzie mogła skorzystać z niego dwa razy w miesiącu.

Zgłoszenia przejazdu będzie mógł dokonać senior lub w jego imieniu członek rodziny lub opiekun, a będzie musiało to nastąpić nie później niż trzy dni robocze przed planowanym terminem przejazdu. Zgłoszenia mają być przyjmowane od poniedziałku do piątku w dni robocze w godzinach od 10.00 do 18.00. Koszt realizacji programu oszacowano na 20 tys. zł.