Cztery kolejne przypadki koronawirusa z tego samego ogniska

Już do 11 wzrosła liczba osób, które zakaziły się wirusem SARS-CoV-2 w jednym z dużych zakładów w Komornikach. Dzisiaj testy laboratoryjne potwierdziły 4 nowe przypadki.

Łącznie ponad 50 osób na terenie powiatu kościańskiego objętych jest kwarantanną w związku z wykrytym ogniskiem w Komornikach. Są to pracownicy tej firmy oraz członkowie ich rodzin w przedziale wiekowym 20-60 lat.

Przypomnijmy, że pierwsze wykryte z ogniska powiatu poznańskiego zakażenie wśród mieszkańców naszego powiatu pojawiło się w ostatni piątek (14 sierpnia) i dotyczyło młodej kobiety. Po weekendzie podano informację o kolejnych czterech przypadkach z tego samego zakładu, we wtorek o trzech, a dzisiaj o kolejnych czterech. Żadna z jedenastu zakażonych w Komornikach osób nie wymaga hospitalizacji.

Poza tą jedenastką obecnie w izolacji domowej z powodu zakażenia koronawirusem przebywa piętnastu mieszkańców powiatu kościańskiego. Liczba osób objętych kwarantanną na dzień 19 sierpnia wynosi 188, a nadzorem epidemiologicznym 116. Od początku epidemii liczba zakażeń wśród mieszkańców naszego powiatu zwiększyła się do 24, z czego 9 osób wyzdrowiało.