Czołowe zderzenie samochodu osobowego z ciężarówką [ZDJĘCIA]

Do groźnego wypadku doszło w czwartek rano na krańcu powiatu kościańskiego, w Czerwonej Wsi. Poważnie ranny został w nim kierowca samochodu osobowego.

Do wypadku doszło kilkanaście minut po godzinie 6.00 na drodze wojewódzkiej nr 432. Według wstępnych ustaleń policji kierujący samochodem marki volkswagen golf  nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu.

Otrzymaliśmy zgłoszenie, że doszło do zderzenia samochodu osobowego marki volkswagen golf z pojazdem ciężarowym volvo. Na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy OSP z Krzywinia, OSP Jerka i jeden zastęp PSP Kościan. Po przyjeździe i rozpoznaniu stwierdzono, że doszło do zderzenia czołowego obu pojazdów, którymi podróżowali tylko kierowcy. W wyniku zderzenia kierowca samochodu osobowego został zakleszczony w pojeździe. Strażacy przy użyciu sprzętu hydraulicznego wykonali do niego dostęp, a następnie ewakuowali go na nosze – relacjonuje Dawid Kryś, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie.

Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego podjął decyzję o wezwaniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował kierowcę do szpitala, a był nim 20-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego. Stan poszkodowanego jest poważny, ale cały czas był przytomny. Z kolei 48-letni kierowca ciężarówki nie odniósł obrażeń.

W czasie działania służb, przez około dwie godziny droga była zablokowana.

Fot. KPP w Kościanie