Czołowe zderzenie, cztery osoby ranne [ZDJĘCIA]

Do poważnego wypadku na drodze z Nietążkowa do Włoszakowic doszło w niedzielę wieczorem. Osoby podróżujące zostały zakleszczone w pojazdach. Powodem zderzenia był przebiegający przez drogę jeleń.

Wypadek miał miejsce około godz. 18.00. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 26-letni mieszkaniec gminy Śmigiel kierując autem marki suzuki, uderzył w przebiegającego przez drogę jelenia. Kierowca podróżował sam, a jechał w kierunku Włoszakowic.

W wyniku uderzenia stracił panowanie nad pojazdem i czołowo zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka peugeotem kierowanym przez 31-latka z gminy Żychlin, którym podróżowało jeszcze dwóch pasażerów. W wyniku uderzenia osoby te zostały zakleszczone w aucie.

AKTUALIZACJA: W poniedziałek rano (26.09) policja sprostowała informację, że to kierowca peugota zderzył się ze zwierzęciem, a następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w suzuki.

Na miejsce zadysponowano strażaków, dwie karetki pogotowia oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Strażacy przy pomocy sprzętu wydostali rannych na zewnątrz.

Osoby podróżujące peugotem zostały przetransportowane karetkami do szpitali – jedna do Leszna, a dwie do Kościana. Ponadto śmigłowiec zabrał kierowcę suzuki do szpitala w Poznaniu. Na razie trudno przesądzać na ile poważny jest ich stan. Na pewno doznali połamań kończyn.

Fot. Karol Schmidt, KPP w Kościanie