Czempińska już przejezdna [ZDJĘCIA]

O miesiąc wcześniej niż zakładano, zakończono przebudowę ul. Czempińskiej w Kościanie. Droga jest już przejezdna, choć na przyszły tydzień zaplanowano jeszcze odbiory.

Wykonawca, czyli Przedsiębiorstwo Budowlane Dromar Zygmunt Marszałek z Nowej Wsi na realizację zadania miał czas do końca września, tymczasem w ostatnich dniach trwały już prace końcowe. Projekt obejmował natomiast utwardzenie jezdni nawierzchnią asfaltową, budowę ścieżki pieszo-rowerowej oraz montaż oświetlenia. Koszt inwestycji wyniósł nieco ponad 1 mln zł.

Tym samym w końcu droga prowadząca z Pianowa do os. Konstytucji w Kościanie będzie w całości asfaltowa, ze ścieżką pieszo-rowerową oraz oświetleniem.

Przypomnijmy, że droga przechodziła pewne perturbacje. Już w ubiegłym roku miasto i gmina Kościan przystąpiły wspólnie do budowy drogi łączącej Kościan i Pianowo. Powstała jednak tylko gminna część inwestycji. Miasto za drogę zabrało się nieco później, a dodatkowo natrafiło na poważne problemy z pierwszym wykonawcą, który dokonał jedynie wycinki drzew, zwiózł krawężniki i na tym poprzestał. Tymczasem minął czas na realizację zadania, który był wyznaczony na marzec tego roku. Wykonawca próbował jeszcze wydłużyć ten termin, ale miasto nie chciało już na to przystać i naliczyło karę umowną za niewywiązanie się z zadania.

fot. Maciej Sibilak