Co z drogą do Wojnowic?

Wszystko wskazuje na to, że droga z Nowego Dębca do Wojnowic wraz z budową ścieżki rowerowej nie będzie szybko remontowana.

Modernizację tej drogi zapowiadał poprzedni zarząd powiatu. Inwestycja miała być kontynuacją dla przebudowanej w ubiegłym roku drogi na odcinku Racot – Gryżyna – Nowy Dębiec wraz ze ścieżką rowerową. Kolejny odcinek ścieżki zapewniłby szlak turystyczny w stronę Wojnowic, a w przyszłości być może dalej do Osiecznej.

Wygląda jednak na to, że samorządowcy pochylą się nad tym projektem najwcześniej w 2021 r. Remont miałby być wspólną inicjatywą powiatów kościańskiego i leszczyńskiego z udziałem gmin, przez które przebiega droga. – Ta droga bez wątpienia wymaga modernizacji zarówno na odcinku po stronie powiatu kościańskiego, jak i leszczyńskiego. Nie jest ona jednak priorytetowa, bo nie ma przy niej zbyt wielu domów. Choć z drugiej strony korzysta z niej wielu rowerzystów. Pracujemy nad wspólną inicjatywą wraz z powiatem kościańskim związaną z ta drogą, ale jest to raczej dalsza perspektywamówi Grzegorz Rusiecki, wicestarosta leszczyński.

Tymczasem powiat kościański remont drogi na swoim odcinku warunkuje partycypowaniem w kosztach gminy Krzywiń, przez którą przebiega jej fragment.

– Nie uchylamy się od tego zadania, jesteśmy gotowi w nim współuczestniczyć finansowo. Głównym wnioskodawcą przedsięwzięcia jest jednak powiat leszczyński. A ten podejmie temat raczej dopiero w 2021 r.uważa Bartosz Kobus, sekretarz gminy Krzywiń i radny powiatu kościańskiego.