Ciężarówka transportująca świnie wpadła do rowu [ZDJĘCIA]

Wewnątrz pojazdu znajdowało się 160 świń. Do zdarzenia doszło około godz. 14.00 we wtorek pomiędzy Bieżyniem a Bielewem. Działania służb ratunkowych cały czas trwają, na razie nie wiadomo na ile ucierpiały przewożone zwierzęta.

Zwierzęta były transportowane ciągnikiem środkowym marki MAN z naczepą. – Kierujący pojazdem 22-letni mieszkaniec powiatu żuromińskiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego zjechał do rowu. Kierowca był trzeźwy, ukarano go mandatem karnym informuje Paulina Piechowiak, oficer prasowy KPP w Kościanie.

Ciężki pojazd przewrócił się na bok. Na miejscu działają strażacy z PSP Kościan oraz z jednostek OSP Jerka i Krzywiń. Ponadto wezwany został powiatowy lekarz weterynarii. Na razie nie mamy informacji o ofiarach wśód zwierząt, nie wiemy też na ile ucierpiały one w zdarzeniu. Służby czekają w tej chwili na transport zastępczy, do którego zostaną załadowane zwierzęta. Droga jest w pełni przejezdna, ponieważ przewrócona ciężarówka leży w polu.

Fot. Piotr Pewiński (ekoscian.eu)