Chcesz przyjąć uchodźców z Ukrainy pod swój dach? Powiat Kościański tworzy bazę osób gotowych pomóc

W związku z sytuacją na Ukrainie Powiat Kościański organizuje pomoc uchodźcom, którzy zostaną ulokowani na terenie powiatu. Tworzona jest baza osób gotowych przyjąć nieodpłatnie pod swój dach uchodźców z Ukrainy. Poszukiwane są też osoby znające język ukraiński.

Powiat Kościański tworzy bazę osób gotowych przyjąć nieodpłatnie pod swój dach uchodźców z Ukrainy. Osoby, które mogą zapewnić na jakiś czas schronienie uciekającym przed wojną Ukraińcom, proszone o kontakt z Hanną Grabus ze Starostwa Powiatowego w Kościanie pod numerem telefonu 65 512 08 25 wew. 28.

Poszukiwane są też osoby posługujące się językiem ukraińskim, które będą mogły pełnić rolę tłumacza. Mogą to też być Ukraińcy mieszkający w Polsce i posługujący się językiem polskim. Mile widziane będą osoby, które gotowe będą w każdej chwili – po odebraniu zgłoszenia – stawić się w wyznaczonym na terenie powiatu kościańskiego punkcie.

Osoby gotowe do pomocy, proszone są o kontakt z Biurem Promocji i Informacji Starostwa Powiatowego w Kościanie pod numerem telefonu 65 512 08 25 wew. 28 lub 32.