Była wiceburmistrz Kościana zastępcą dyrektora szpitala

Kinga Czarnecka, która do 15 stycznia była wiceburmistrzynią Kościana oraz naczelniczką Wydziału Infrastruktury i Rozwoju w Urzędzie Miejskim, została pełniącą obowiązki zastępcy dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie.

Kinga Czarnecka uczestniczyła w oficjalnej wizycie minister Marleny Maląg w Leszczyńskim Centrum Usług Senioralnych (fot. Lidia Matuszewska/leszno24.pl)

Przypomnijmy, że Kinga Czarnecka zakończyła pracę w Kościanie z dniem 15 stycznia, po tym jak złożyła wypowiedzenie na ręce burmistrza na początku grudnia. Jej rezygnacja z dotychczasowego stanowiska była związana z propozycją nowej oferty pracy, jaką otrzymała.

– Otrzymałam bardzo ciekawą ofertę pracy, która będzie dla mnie dużym wyzwaniem – mówiła w grudniu ubiegłego roku.

Dziś już wiadomo jaka to praca. Od 16 stycznia była wiceburmistrz jest zastępcą dyrektora ds. ekonomicznych leszczyńskiego szpitala. Na razie została zatrudniona jako osoba pełniąca obowiązki na tym stanowisku. Kinga Czarnecka oficjalnie wystąpiła w nowym charakterze podczas poniedziałkowej wizyty minister Marleny Maląg w Leszczyńskim Centrum Usług Senioralnych. Szpital jest jednym z podmiotów prowadzących placówkę.

– Ta praca stanowi dla mnie wyzwanie. W planach lecznicy są inwestycje unijne, a więc to, czym zajmowałam się dotychczas. Ochrona zdrowia to natomiast dla mnie nowe doświadczenie, ale wśród obecnych kolegów mam świetnych specjalistów, którzy bardzo sprawnie wprowadzają mnie w nową tematykę –  powiedziała nam Kinga Czarnecka.

Kinga Czarnecka przepracowała ponad 15 lat w Urzędzie Miejskim Kościana. Od 2012 roku była naczelnikiem Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Miasta, a od lutego 2019 roku także zastępcą burmistrza Kościana.