Burmistrz odwiedził „Wesołe Skrzaty”

Niecodzienna wizyta miała związek z 10 urodzinami tego niepublicznego przedszkola w Kościanie, które jest najstarszą taką placówką w mieście. Burmistrz czytał dzieciom bajkę.

Świętowanie w „Wesołych Skrzatach” odbywa się przez cały wrzesień. O tym, że przedszkole obchodzi okrągłe urodziny sygnalizują już na wejściu do siedziby mieszczącej się przy Placu Wolności 8, rozwieszone kolorowe baloniki. Wewnątrz sale również są przystrojone urodzinowymi dekoracjami.

Burmistrz Piotr Ruszkiewicz postanowił przyłączyć się do jubileuszu i odwiedził przedszkolaków w poniedziałek 16 września. Grupa starszaków przywitała gościa specjalnym wierszykiem „O Panu Burmistrzu”.

– Dostałem od pani dyrektor książeczkę zatytułowaną „Bajki o przyjaźni” i wybrałem dla Was historię „O dwóch przyjaciołach i niedźwiedziu”powiedział burmistrz.

To opowieść na podstawie bajki Ezopa o eskimoskim chłopcu o imieniu Czoli i jego psie Fufo. Bajka uczy, że nie wystarczą tylko deklaracje dotyczące przyjaźni, ale liczą się przede wszystkim czyny.

Po wysłuchaniu bajki, dzieci i ich gość wymienili się upominkami. Burmistrz otrzymał dyplom i rysunki przygotowane przez dzieci, a maluchy gadżety związane z Kościanem, które trafiły na ręce dyrektor Magdaleny Błażejczyk. Na zakończenie wizyty wszyscy obecni stanęli do wspólnej fotografii.